Kolejne cuda z indyjskich gazet

Niestety tym razem mój pobyt w Indiach był krótki, jednak co się naczytałam w tamtejszych gazetach, to moje. A właściwie Wasze, bo przecież nie zachowam tych rewelacji dla siebie:

  1. Bihar to taki stan, w którym się mówiąc oględnie nie przelewa. Jak jest w Indiach to święto, gdy obrzucają się wszyscy kolorowym proszkiem, to mój kolega widział, jak w Biharze obrzucano się odchodami… Ja osobiście widziałam z okna hotelu w Bodhgaja pana, który podcierał się po załatwieniu się na ulicy… kijem…. O toalecie na dworcu w stolicy stanu nie będę pisać bo bym wam popsuła apetyt… No więc jak widać przydałoby się w stanie Bihar nieco więcej toalet i ogólnie pieniędzy. Dlatego tupet rządu Biharu i organizacji pozarządowych powala. Otóż ostatnio przydzielono pieniądze na 10 tysięcy toalet w stanie Bihar które… zostały rozkradzione
  2. To też jest bardzo śmieszna historia. Otóż w Indiach długo nie było żadnych dowodów osobistych ani nic i w końcu zaczęto wprowadzać przynajmniej takie dowody wojewódzkie. W Delhi poszło to bardzo dobrze, bo 130 proc. mieszkańców miasta ma już swój dowód. Pokazuje to skalę fałszerstw, nielegalnych imigracji i łatwość, z jaką na lewo można sobie w Indiach załatwić dowolny dokument! Np. w stanie Assam tylko 8 proc. ma taką kartę, ale w Lakshadweep… 154 procent.

indie dowód osobisty scam fałszywe dokumenty

3.  Ostatnio w Delhi odbył się mecz krykieta. Został jednak przerwany, gdy gracze ze Sri Lanki zaczęli wymiotować i słaniać się na nogach. Okazało się, że to przez smog. To odnośnie tego strasznego smogu w Polsce który rzekomo bije wszelkie rekordy… Mecz krykieta trzeba było odwołać.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s