Type and press Enter.

Pisanie eko/slow

10 lat temu w Polsce ekologia wcale nie była za bardzo popularna, a pisanie o eko-produktach jako zawód nie istniało. Dlatego musiałam mieć szczęście, że właściwie od razu trafiłam na polskiego dystrybutora herbat Pukka i słynnych suplementów ekologicznych marek takich jak Viridian, KIKI Health czy BetterYou. Współpracujemy do dziś!

Tłumaczyłam dla nich badania, przygotowywałam opisy na strony, opisy produktów i teksty na firmowego bloga.

To jest część klientów, dla których pracowałam od tego czasu:

Życie przy kolejnych takich zleceniach ułatwia mi to, że wiem, co można napisać na opakowaniu suplementu, co na stronie internetowej sklepu, a co na blogu firmowym.

Może wypada tu też wspomnieć, że mam dom, ziemię i ogród permakulturowy na Podlasiu, co mi nie przeszkadza w poznaniu tej tematyki.

To ja.

Poniżej kilka innych przykładów tego, nad czym pracowałam:

copyloga3.JPG


W 2020 roku zaczęłam współpracować z Dominiką Dominiak przy tematyce konopnej. Poniżej jeden tekstów, który powstał w ramach tej współpracy, o tyle ciekawy, że pisałam go na podstawie audycji, w której Dominika opowiadała o konopiach. Było to więc połączenie pracy koncepcyjnej z transkrypcją i redakcją tekstu:)

https://dominikadominiak.com/blog/o-herbatach-z-konopi/

Ostatnio baaaardzo fajnym zajęciem była praca nad stroną sklepu ze skandynawskimi eko-ubraniami dla dzieci. Powstało (jak dotąd) kilkadziesiąt opisów produktów, posty do social-mediów i dodatkowe teksty na stronę. Część rzeczy pisałam od zera, a niektóre tłumaczyłam z angielskiego:

www.outdoorkids.pl

A to było tłumaczenie na angielski i redakcja wywiadu z projektantką biżuterii z recyclingu…w stylu steampunk!


A to jest premiera w Polsce niesamowitych esencji kwiatowych Australian Bush Flower Essences. Przetłumaczyłam wszystkie opisy p marce i stworzyłam opisy produktów na podstawie oryginałów, biorąc pod uwagę swój wgląd, naszą specyfikę i przepisy:)

Inna strona, z której jestem dumna, to sklep marki Blanda – eko koncentraty do sprzątania:

Potrzebujesz czegoś podobnego na swojej stronie? Daj znać 🙂

🤞 Zapisz się na newsletter!

Obiecuję, że nie będę pisać często ani nudno. W każdej chwili możesz się wypisać. Więcej: polityka prywatności