Niesamowity świat indyjskich gazet cz.1

 

Uwielbiam czytać indyjskie gazety, bo jednego dnia dzieje się tam tyle, co u nas miesiącami. Oto wybór z jednego tylko tygodnia.

  1. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w tanie Assam zginęło od zderzenia z pociągiem kilkaset słoni. Teraz opracowano urządzenia emitujące dźwięk, jaki wydaje rój pszczół, by je odstraszyć od torów.

elephants_train_assam_india_newspaper_indyjsjkie_gazety

2. 35-letni aktor z Bollywood poznał 23-letnią aktorkę . Zaczęli się spotykać i przez kilka miesięcy ze sobą mieszkali. Mieli się żenić. Okazało się, że on ją zdradzał, po awanturze ją rzucił i wycofał się ze ślubu. Został oskarżony o gwałt i zatrzymany, ponieważ obiecał że się z nią ożeni i złamał słowo, więc ją wykorzystał.

 

3.A ta historia to już się w głowie nie mieści: otóż pewien uwielbiany aktor się rozwiódł z aktorką. W tym czasie przyjaciółka aktorki mocno ją wspierała. Parę miesięcy później ta przyjaciółka jechała samochodem z kierowcą, gdy samochód się zatrzymał i wsiedli dwaj panowie. Zgwałcili ją i to nagrali, a potem gdzieś porzucili. Myśleli, że nie pójdzie na policję, bo będzie jej głupio, ale poszła i zaczęło się śledztwo. Okazało się, że ten aktor z początku zlecił to za pieniądze, żeby się na niej zemścić!

4. W regionie Taluja obok Mumbaju rybacy od dawna mówili, że rzeka jest strasznie zanieczyszczona, ale nikt ich nie słuchał. Dopiero gdy lokalne bezpańskie psy, które piją wodę z tej rzeki, zrobiły się niebieskie, zauważono że coś jest nie tak.

dogs_turning_blue_niebieski_pies_zanieczyszczenie_rzek_w_indiach

 

5. Kobieta w Nagpurze urodziła po 15. latach kamienne dziecko. Do tej pory na świecie było tylko 300 takich przypadków. Dzieje się tak gdy płód rozwija się poza macicą i jest niezauważony przez lekarzy, więc z czasem zamiera. Jeśli nie jest usunięty, można go mieć w brzuchu nawet kilkadziesiąt lat.

stone_BabY_kamienne_dziecko_w_indiach

6. Informacja po lewej: dziewczyna przechrzciła się na muzułmankę i wyszła za muzułmanina, ojciec twierdzi że to „love jihad” i rząda, żeby wróciła do domu. Informacja po prawej: Hinduska rząda, żeby jej chłopak muzułmanin się przekonwertował.

love_jihad_małżeństwo_między_religiami

7. W pewnym hotelu gość popełnił samobójstwo. Żeby uniknąć głupich pytań obsługa hotelu w nocy podrzuciła ciało na ulicę.

image2005

8. Nowy projekt prawa zakłada, by karać trzyletnim wyrokiem więzienia trzykrotne wypowiedzenie słów „talaq”. Chodzi o muzułmańskie wierzenie, że można wypowiedzieć to słowo trzy razy, by natychmiast dostać rozwód. Takie prawo jest jednak niezgodne z prawem Indii. Rządzący planują, by karać „talaq” więzieniem tylko w przypadku mężczyzn.

image2006

 

tagi: indyjskie gazety, talaq, prawo w indiach, gwałty w indiach, kobiety w indiach, środowisko w indiach, zanieczyszczenia w indiach, rzeki w indiach, samobójstwo w indiach, bezdomne psy w indiach

Jeden komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s