Type and press Enter.

Gdzie na Goa? Która plaża na Goa?

Goa to najmniejszy indyjski stan położony kilkaset kilometrów niżej, niż Mumbaj, ale nadaj w środkowej części Indii. Z jakiegoś powodu w internecie utarło się, że to wyspa, choć to nieprawda. Stolicą stanu jest Panaji, a inne duże miasta to Vasco da Gama i Margao. Poza tym stan składa się z turystycznych miejscowości przybrzeżnych. Która będzie najlepsza na wakacje?

Gdzie na wakacje Goa?

Na północy Goa jest bardzo tłoczno i głośno, podobnie jak we Władysławowie. Jest dużo barów, restauracji, kina, a do tego Pizza Hut i inne zachodnie przyjemności. Plaża nie jest może najczystsza i duża liczba indyjskich turystów może sprawić, że nie będzie najbardziej komfortowa dla turystek zza granicy. Jednak do plusów warto zaliczyć fakt, że jest wszystkiego wbród, a więc jak ktoś jest pierwszy raz w Indiach i podejrzewa, że może zatęsknić za KFC czy czymś takim, albo chce odwiedzić kasyno, to Calangute i Candolim będzie dla niego. Można tu zrobić zakupy w drogich butikach. Poza tym wiele z najlepszych na Goa restauracji znajduje się w tej okolicy. Sporo dyskotek i klubów więc bardzo rozrywkowo, choć siłą rzeczy też nie tak bezpiecznie, jak gdzie indziej. Najbliżej do Panaji i Vasco da Gama, więc dobre do zwiedzania. Najwięcej naciągaczy.

Agonda_goa_indie

Południe Goa wakacje – dobry pomysł?

Cavelossim

To miejscowość na południu, w której można znaleźć hotele takie, jak Holiday Inn czy Blu Radisson, ale też tańsze domy gościnne. Również dość mocno nastawione na turystów, w tym bardzo popularne wśród Rosjan. Znajduje się tu kilka bardzo dobrych restauracji, choć jest też dość drogo. Znajduje się tu port, więc jak ktoś lubi podziwiać statki to jest to dla niego.  Cavelossim porównałabym do Jastarni. W Cavelossim i na północy jest najwięcej hoteli “na poziomie”.

Kultowe miejsce na wakacje na Goa

Palolem

Byłam tu jakieś 6 lat temu i w tym roku i w międzyczasie doszło sporo nowych budek, restauracji itp. Palolem ma jeszcze co nieco z hippisowskiego uroku, ale jest też sporo sklepów dla każdego i dużo restauracji w różnych cenach, więc łatwo coś dla siebie znaleźć. Z pobliskiego Chaudi (Canacona) można dojść na piechotę. Zarówno Agonda, jak i Palolem może być za daleko na południe dla kogoś, kto chce zwiedzać północ. Z drugiej strony jest stąd blisko do Karwaru czy Gokarny które są już położone w stanie Karnataka. Palolem to takie Dębki – kiedyś urocze i dla hippisów, dziś już nieco mniej ale nadal superpopularne.

plaża_agonda_vaporwave_decor_palms_pink_różowe_światła_palmy

Spokojne miejsce na wakacje na Goa

Agonda

Najspokojniejsze miejsce na Goa, gdzie naciągaczy jest mniej (choć sprzedawcy i taksówkarze też już zaczynają się troszeczkę panoszyć). Hippisowski klimat – zajęcia jogi, restauracje wegańskie, białe konie biegające po plaży. Moim zdaniem troszeczkę drożej, niż na Palolem przez to, że mniejszy wybór. Sporo barów, ale najbliższy poważny klub – Leopard Valley – jest położony kilka kilometrów dalej. Dobre na spokojny urlop dla fanów jogi i szumu fal, ale dla kogoś, kto lubi coraz to nowsze wrażenia po paru tygodniach może być nudno, bo zdąży obejść wszystkie restauracje. Byłam kiedyś w Białogórze i klimat jest dosyć podobny. Na Agondzie nie ma dużych kurortów, tylko domki przy plaży i parę domów gościnnych. Dobre miejsce dla kogoś, kto chce zostać dłużej i tanio wynająć domek lub pokój. Można tu zobaczyć prawdziwe życie, a nie kurort.

3 comments

  1. […] Gdzie pojechać na Goa? […]

  2. […] Gdzie jechać na Goa? […]

  3. […] Gdzie pojechać na Goa? […]

Comments are closed.