Jak dostać odszkodowanie za opóźnienie lotu Ryanair lub Wizzair? cz. 2

Mój poprzedni wpis na ten temat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Dotyczył ubiegania się o odszkodowanie Ryanair, ale myślę, że będzie przydatny też dla osób podróżujących innymi tanimi liniami, takimi jak Wizzair, EasyJet itp.

do_postow_after.png

Dostałam dziesiątki pytań związanych z kwestiami, których nie poruszyłam w tekście. Oto one:

airport-2094122_1280.jpg

Czy jeśli podróżowało razem kilka osób, to można złożyć jeden wniosek dla kilku osób, czy trzeba złożyć kilka wniosków?

Moim zdaniem ponieważ Ryanair przelewa pieniądze tylko na konto osoby, która kupiła bilety, to od tego zależy odpowiedź na to pytanie. Czyli: wniosek składa ten kto płacił nawet, jeśli osób było kilka i moim zdaniem wtedy może załączyć w jednym wniosku dokumenty kilku pasażerów (bilety, numer rezerwacji itp.). Dajcie znać w komentarzach, czy tak jest.

Czy trzeba dołączać do wniosku bilet? Kupując bilet przez aplikację nie ma się przecież do niego dostępu po podróży.

Wystarczą dane: numer rezerwacji i lotu. Zwykle dostaje się je na swojego maila po zarezerwowaniu biletu. O numer lotu można też zapytać na infolinii lotniskowej lub linii lotniczej.

Co wpisać w polu „4 ostatnie numery karty”?

To pole dotyczy osób, które płaciły za bilet kartą kredytową lub debetową. Na jej przodzie widnieje ciąg cyfr pogrupowanych na cztery – to numer karty. Chodzi o ostatnie cztery cyfry z tego ciągu.

Pomyliłam się, wypełniając wniosek! Co teraz?

Po wypełnieniu wniosku dostaje się e-mail, a w nim jest informacja o tym, jak „dostać się” do swojego wniosku i np. dołączyć dodatkowe dokumenty. Jeśli błąd był bardzo poważny (np. pomyłka w numerze lotu), to można wypełnić też drugi wniosek. Wtedy pierwszy zostanie odrzucony a drugi nie.

aircraft-2410190_1280.jpg

Czy mogę się ubiegać o zwrot kosztów, zwrot ceny biletu i odszkodowanie jednocześnie?

Jesli lot był bardzo opóźniony i z tego powodu poniesiono koszty, to o ile zachowasz rachunki (np. za taksówkę którą wracałeś w środku nocy z lotniska, bo samolot się spóźnił i już nie było autobusu), możesz ubiegąć się o zwrot kosztów. Jeśli chodzi o zwrot kosztów biletu lotniczego, to można się o niego ubiegać, jeśli zadecydowałeś, że zamiast lecieć opóźnionym samolotem np. wsiądziesz w pociąg. Ale odszkodowanie za opóźnienie lub odwołanie lotu należy się tym, którzy wsiedli w końcu do samolotu, więc jeśli wybierzesz inny środek transportu, to nie możesz już się o nie ubiegać. Jeśli podróżowałeś opóźnionym samolotem, to też nie możesz ubiegać się o zwrot kosztów biletu, bo bilet został wykorzystany. Ale nadal przysługuje odszkodowanie;)

Kupiłem bilet w biurze podróży/ na zewnętrznej stronie internetowej. Czy należy mi się odszkodowanie?

To najciekawsza kwestia. Co mają zrobić osoby, które powierzyły kupno biletu komuś innemu? Ponieważ we wniosku o odszkodowanie trzeba podać ostatnie cztery cyfry karty, którą płaciło się za bilet, nie mogą oni złożyć wniosku. To nie oni płacili za bilet – zapłacili agencji lub stronie, która z kolei zapłaciła Ryanairowi.

W przypadku biura podróży uczestnicy wycieczki też powinni mieć prawo do odszkodowania za opóźniony lot. Zwykle jest o tym mowa w umowie z biurem. W takim wypadku składamy reklamację do biura podróży.

W przypadku zewnętrznych portali jest jeszcze bardziej interesująco. Bardzo często pasażerowie w takiej sytuacji dowiadują się, że ani portal, ani linia lotnicza nie zamierzają oddać pieniędzy, bo każde z nich uważa, że winne jest to drugie. Dlatego moim zdaniem w przypadku niskokosztowych linii jak Ryanair czy Wizzair właśnie na wypadek opóźnienia lotu warto jest kupować bilety tylko przez stronę internetową linii. Czasem na zewnętrznym portalu może być o kilka złotych taniej, jednak w przypadku ubiegania się o odszkodowanie czeka nas długi i żmudny proces, jeszcze bardziej żmudny, niż zwykle w tanich liniach. Pośrednik może unikać odpowiedzialności lub nie odpisywać, co się zdarza bardzo często.

W maju tego roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości zajmował się sprawą tego typu. Pasażer kupił bilet u pośrednika, a po opóźnieniu lotu ani pośrednik, ani linia lotnicza nie poczuwali się do odpowiedzialności. Trybunał orzekł, że odpowiadać powinna linia lotnicza, bo to ona ma zapewnić pasażerom informację o zmianach w rozkładzie lotów. Można więc powoływać się w kontaktach z przewoźnikiem na ten wyrok. Myślę jednak, że najlepiej oszczędzić sobie nerwów i kupować bilety bezpośrednio. No bo przyznacie że jest coś podejrzanego w tym, że tania linia sprzedaje bilet za 49 złotych a jakaś strona, która przecież zatrudnia ludzi i utrzymuje serwery, ma ten sam bilet za 45 złotych. Moim zdaniem często jest tak właśnie dlatego, że w razie kłopotów strona sama sobie odbierze odszkodowanie i „odrobi” w ten sposób straty.

Ryanair twierdzi, że opóźnienie było mniejsze, niż trzy godziny, a mi się wydaje, że było większe. Jak to sprawdzić?

Informacje o godzinach lotów powinna podać infolinia lotniskowa. Można też do nich napisać maila, by mieć tą informację na piśmie. Portale typu FlightRadar często podają dane szacunkowe, więc nie muszą one być zgodne ze stanem faktycznym ani ważne z punktu widzenia liniji lotniczej. Można porównać te dane z informacjami z infolinii lub czatu Ryanair czy Wizzair. Też mają one obowiązek podawać dane o godzinach odlotów.

Czy trzeba mieć wykupione ubezpieczenie w Ryanairze (Wizzairze, Enter…), żeby dostać odszkodowanie?

Nie!

Macie jeszcze jakieś pytania? To koniecznie zadawajcie je poniżej, a ja postaram się odpowiedzieć.

 

 

 

104 komentarze Dodaj własny

 1. Ryanair odwołuje loty na potęgę, ja byłam w tej pierwszej fali tzn. jeszcze w mediach nie było głośno o tym. Pani w okienku nie zaproponowała ani hotelu, ani lotu następnego. Jedyne co proponowali to zakup kolejnego lotu, oczywiście na własny koszt (później Ryanair zwróci – takie zapewnienie). Następny lot – za tydzień z Ryanairem. W międzyczasie burza mózgów i próba rezerwacji lotu powrotnego przez aplikację. Niestety ceny rosły w zastraszającym tempie. Suma sumarum, zarezerwowałam lot w biurze podróży, Allitalia – najtańsza opcja i dość przyzwoicie cenowo. Co teraz? Należy mi się odszkodowanie, zwrot za bilet niewykorzystany (powrotny), bilet powrotny nowy, koszty życia przez 2,5 dnia? Nie muszę wspominać, że powrót kosztował mnie drożej niż lot wykupiony w dwie strony :-).
  Poproszę o podpowiedź bo nie chciałabym się posiłkować firmą, która bierze dość sporą (w moim mniemaniu) prowizję. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Dominika

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Hej,
   słyszałam o ty, że odwołują. Moim zdaniem odszkodowanie się należy jeśli nie zgodziłaś się na ten kolejny lot i z niego nie skorzystałaś. Jeśli byś skorzystała, to myślę że należałby się tylko zwrot ewentualnych kosztów typu hotel.

   Polubienie

 2. Michał pisze:

  Witam, mam pytanie poniewaz dzis rano (9:25) mialem leciec na wakacje ale wczoraj okolo godz 15 dostalem email od ryanair ,że moj lot został odwolany. Czy jest jakas szansa ze linia lotnicza odda mi za pieniadze za hotel itp. Poniewaz nastepny lot jaki mi zaproponowali jest we czwartek a to juz za pozno. Odszkodowanie 250 euro nie pokryje ceny hotelu.
  Z gory dziekuje za pomoc.

  Polubienie

 3. zarobiona pisze:

  Witam serdecznie,

  leciałam Ryanair’em do Newcastle 20 października, niestety dopiero dzisiaj znalazłam chwilę na wypełnienie wniosku, w międzyczasie (znaczy dzisiaj) przeczytałam na dokumencie przesłanym przez ryanair dot opóźnienia o godz 9:00 (samolot miał startować o 7:30) iż o ewentualne skargi i odszkodowania można aplikować tylko w terminie 7 dni. Dodatkowo napisali iż można domagać się tylko zwrotu poniesionych kosztów. Podczas gdy firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań twierdzą iż termin aplikacji nie ma znaczenia pod warunkiem iż lot odbył się w przeciągu ostatnich 3 lat. Co teraz?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Cześć. Ja raz dostałam odszkodowanie po wielu miesiącach, więc rzeczywiście to nie ma znaczenia. Z tym że Twój lot był niestety opóźniony o tylko 2,5 godziny, a odszkodowanie się dostaje dopiero od trzech 😦 Ale być może zwrot kosztów biletu rzeczywiście przysługuje tylko przez parę dni.

   Polubienie

  2. Joanna pisze:

   Co zrobić jeśli odszkodowanie zostało przyznane (Wizz Air) w lutym, a odszkodowanie nadal nie zostało wypłacone?

   Polubienie

   1. udajesie pisze:

    No koniecznie się awanturuj na infolinii lub w dziale obsługi klienta, przypomnij im się!

    Polubienie

 4. Ewa pisze:

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie wypełnienia formularza o odszkodowanie za odwołany lot. Co należy wpisać w rubryce „Comment”?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Komentarze, jeśli się jakieś ma. Coś co się nie zmieściło w innych rubrykach a jest ważne. Jeśli nic takiego nie ma, to nic 🙂

   Polubienie

   1. Ewa pisze:

    Problem w tym, że nie mogę wysłać zgłoszenia. Pojawia się komentarz: „Proszę wypełnić to pole”.
    Wpisałam po prostu spację i udało się wysłać:)

    Polubienie

 5. U. pisze:

  Dlaczego mówicie o 3 h opóźnienia, jeśli art 6 rozporządzenia 261 mówi o 2 h opóźnienia w przypadku wszystkich lotów do 1500km a tym samym o prawie do odszkodowania w wysokości 250 euro? Moj lot był opóźniony o niewiele ponad 2h i czytam i czytam i wydaje mi się, ze powinnam się kwalifikować 🙂
  Pozdr

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Jest tam napisane że 2 h jeśli lot jest poza Unię. Wewnątrz Unii 3. http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?qid=1476179175834&uri=CELEX:32004R0261

   Polubienie

   1. U. pisze:

    No o to chodzi, ze nie 🙂 jest tam napisane ze 2 h lub mniej dla wszystkich lotów do 1500 km ( a moj taki był) i 3 h dla lotów wewnątrz unii powyżej 1500 km etc
    Nie widzę nigdzie słowa poza unie 🙂 i połączenia tego z 2h opóźnienia

    Polubienie

   2. udajesie pisze:

    a rzeczywiście. poprawię to w tekście jak będę miała chwilę. dzięki! chyba myślałam, że 3, bo mój się spóźnił o 3 więc tylko to mnie interesowało;p

    Polubienie

 6. U. pisze:

  No moj się spóźnił o 2. Z samolotu wyszłam po 2h i 3 min i o to będę walczyć 🙂 czy jakieś dowody są potrzebne ? Nagrałam filmik ale pewnie nie mam gdzie go nawet załączyć. No i czy aplikację wypełniać w j. angielskim?

  Polubienie

 7. justyna pisze:

  Kupilam bilet dla mamy I lot byl opozniony.na wniosku powinnam napisac swoje dane ,Tak ???

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Nie no dane tego kto miał polecieć

   Polubienie

 8. Filip pisze:

  Witam, moj lot zostal zmieniony o wiecej niz o 2 godziny i dostalem od Ryanaira e maila tej tresci ” Ponieważ Państwa lot został zmieniony o więcej niż 2 godziny, mogą Państwo ubiegać się o zwrot kosztów klikając poniższy link i wypełniając wymagane dane.”
  Planujemy odbyc lot i moje pytanie brzmi czy mozna ubiegac sie o czesciowy zwrot kosztow ?
  Czy moze ktos mial do czynienia z taka sytuacja?
  Z gory dziekuje za odpowiedz.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   moim zdaniem nie.

   Polubienie

 9. Dorota pisze:

  Witam. Mam pytanie czy jesli chodzi o EU 261 zwrot nastepuje zawsze na konto płacącego za bliety? Otrzymalam wiadomosc ze czek bedzie przesłany w ciagu 14 dni i zaczełam sie zastanawiac czy pieniadze napewno wpłyną na konto.

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Czek? Może coś zaznaczyłaś żeby czekiem odesłali? Hmm , nie wiem nic o czeku…

   Polubienie

 10. Magdalena pisze:

  Czy w przypadku godzinnego opóźnienia lotu (Ryanair), mogę ubiegać się o odszkodowanie mając wykupione ubezpieczenie?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Co do ubezpieczenia to nie wiem, ale jeśli nie to by było bez sensu;p

   Polubienie

 11. Olka pisze:

  Witam, moj lot z Mazur 05.01 zostal ODWOLANY , o czym dowiedzielismy sie na miejscu, Wizzair w @ zaproponował przebookowanie, bilety do Londynu szybko przebookowalam online na sb. Z GDANSKA poniewaz , z Mazur kolejny lot byl dopiero na poniedzialek. Wobec tego zamiast poleciec z Mazur (lotnisko 30min. Od domu ) w pt. 05.01 o 10;50, polecielismy z Gdanska w sb. 06.01 o 19;30 .(dodatkowo musielismy zaplacic ZNOW za wybor miejsc po 41zl (najtansze)) Przez co moj narzeczony stracil zlecenie na 2 tys. £ . Dodam, tylko ze po mimo to, ze bilety z Gdanska byly o wiele tansze, zdecydowalismy, ze doplacimy za wygode . Wiec zaplacilismy o wiele wiecej, zeby wracac w pt. Rano z Mazur .. (kolega , ktory wracal docelowo z Gda za ten sam bilet zaplacil 35£ – kupowany w tym samym czasie, my natomiast za bilet z Mazur zaplacilismy po 115 £ ! ) czy mozna ubiegac sie o cos wiecej niz odszkodowanie ???

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Tak! Ze strony Wizzair:”W przypadku zmiany trasy, jeśli nowa godzina odlotu przypada na dzień po planowanym dniu rozpoczęcia anulowanego lotu organizujemy bezpłatne zakwaterowanie w hotelu oraz transport między lotniskiem i miejscem zakwaterowania. Jeśli Wizz Air nie może zapewnić Ci takich świadczeń, zwrócimy Ci koszty posiłków, zakwaterowania w hotelu oraz transportu między lotniskiem i miejscem zakwaterowania.

   Zwracamy koszty w uzasadnionej wysokości, które muszą zostać udokumentowane rachunkami.” Tu jest link do formularza: https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/compliments-and-complaints/#/

   Polubienie

 12. Elżbieta pisze:

  Witam 🙂 18 grudnia 2017 miałam opóźniony lot o 9 h. 9h koczowania na malutkim lotnisku ,nie wiedząc co można ze sobą zrobić .Wypełniłam formularz na odszkodowanie 10 stycznia i tego samego dnia przysłał mi Ryanair taką informację :

  Drogi Kliencie

  Dziękujemy za zapytanie e-mailowe.

  Skontaktujemy się z Tobą po rozpatrzeniu Twojego roszczenia

  Nie przesyłaj ponownie swojego roszczenia.

  Z poważaniem,

  Zespół obsługi klienta

  Dla i w imieniu
  Ryanair DAC

  Ostatnio czytałam że od nowego roku wnioski takie mają być rozpatrywane w ciągu 10 dni a nie jak do tej pory 28 dni .Czy powinnam interweniować? ,czy skorzystać z firm zajmujących się takimi sprawami .Wolała bym dostać cokolwiek niż nic a 500 euro drogą nie chodzi .Pozdrawiam Elżbieta

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Hej, ja bym się przypomniała na czacie, wysłała skargę, i na pewno zadziała:)

   Polubienie

 13. Elżbieta pisze:

  o dzięki za odpowiedz 🙂 A wiesz może gdzie mogę znaleźć adres tej firmy gdzie mam złożyć skargę ? Będę bardzo wdzięczna:-)

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Hej, nie chodzi mi o firmę – ja jak składałam, to też czekałam z miesiąc i wysłałam po drodze „zażalenie”, i w końcu sobie o mnie przypomnieli. Na stronie to jest ten formularz: https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0&lg=en&id=43&compr=Other Tam chyba po angielsku trzeba niestety ale możesz napisać coś typu : Hallo, on (data) I travelled from x to y on a flight z and it was delayed by x hours. I filled eu261 Compensation form on (data) but I still didn’t get my compensation. It was x days so please let me know as soon as possible what is the reason and when can I expect it. Greetings, Elżbieta x ” Powodzenia 🙂

   Polubienie

   1. Elżbieta pisze:

    dziękuję Ci bardzo .Już piszę .Pozdrawiam cieplutko ale niestety z zimnej Irlandii ,ale pięknej 🙂

    Polubienie

 14. Aga pisze:

  Witaj.
  27 grudnia mój mąż leciał Ryanairem ze Stansted do Gdańska. Planowany wylot 9,25, na pokładzie samolotu był o 10, wystartowali ok godz. 17 czyli około 7 godzin siedzenia w samolocie bez jakiegokolwiek jedzenia czy picia ( tylko do kupienia oczywiście). Jako powód opóźnienia podany był „złe warunki pogodowe ( opady śniegu)”. Mam dwa pytania. Czy w tej sytuacji możemy starać się o odszkodowanie to po pierwsze a drugie to co zaznaczyć w formularzu który Pani podaje? jeżeli żaden z punktów nie dotyczy sytuacji ( 3 punkty; odwołany lot, zakupiony inny lot, hotel ….. nie wiem czy dobrze zapamiętałam te punkty)

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Dzień dobry,
   jeśli to była rzeczywiście wina opadów śniegu, to Ryanair nie miał na to wpływu i niestety odszkodowanie się nie należy,

   Polubienie

 15. Izabela pisze:

  Witam.
  11 grudnia wracałam Wizzair z Doncaster /Sheffield do Lublina lot miał sie odbyc o godz. 20:50 ostatecznie wystartowalismy o 00:50, na lotnisku dostalismy voucher na 3£. Lot byl opozniony o ponad 3h.
  Pisalam skarge na stronie linii bardzo szybko dostalam odpowiedz o przyznaniu mi odszkodowania w wysokości 460€ na kolejne loty na koncie Wizz wazne bezterminowo, niestety wrocilismy do Polski na stałe wszystkie nasze sprawy na Wyspach sa zamkniete.
  Poprosilam o rzeczywiste pieniazki, dostalam odpowiedz iz przyznano mi 400 € i zostalam poproszona o podanie detali konta i te pieniazki beda mi wplacone. A teraz pytanie wczesniejszy kontakt z biurem byl bardzo szybki i sprawny od ostatniej wiadomosci brak odpowiedzi, brak pieniedzy na koncie, jak dlugo to trwa i czy po tylu wiadomosciach, napweno pieniadze beda wplacone. Dodam ze ostatnia wiadomosc ktora dostalam byla 6 stycznia 2018. Dziękuje za wszelkie info…

  Polubienie

 16. MAlgorzata Kuban pisze:

  witajcie

  Nie moge wyslac tego formularza EU261/2004 Compensation , system czepia sie ze nie podalam kwoty o ktora sie ubiegam ( nie korzystalam z hotelu, wyzywienia , taxi itp.)
  Moj lot byl opozniony ponad 3 godziny. Skorzystalam z opoznionego lotu i ubiegam sie o odszkodowanie.W/g rozporzadzenia jest 250 Euro.
  Cos robie zle tylko nie wiem co !!
  Prosze o sugestie, co to moze byc.
  z gory dziekuje

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   tu w komentarzach mnóstwo osób o to pisało. napisz 1 albo 0.

   Polubienie

 17. hym4444 pisze:

  Dziekuje rowniesz za ten blog, gdyz bylo to jedno z kilku zrodel informalcji i inspiracji do dzialania:) Dzieki.

  Polubienie

 18. ZUZIA235 pisze:

  Witam. Po odwołanym locie zaproponowali mi lot z innego lotniska, a koszt biletu na pociąg to 60 funtów. W którym formularzu mogę ubiegać się o zwrot kosztów za ten bilet?

  Polubienie

 19. Monika pisze:

  Witam. Wczoraj tj. 01.04.2018 wraz z partnerem mieliśmy zaplanowany lot liniami Wizzair z Poznania do Paryża. Lot został opóźniony, z godziny 14:10 na 20:30 , to ponad 6 godzin spędzonych na lotnisku. Dodam,że nie podano żadnego konkretnego powodu, przez który doszło do opóźnienia. Informację otrzymaliśmy czekając już do wyjścia do samolotu. Podczas oczekiwania na przelot podano nam posiłek oraz broszurę informującą o prawach przysługujących pasażerom. Wyczytałam, że należy nam się prawo do odszkodowania sięgające kwoty 250 euro. Czy próbować samej ubiegać się o odszkodowanie wysyłając wniosek bezpośrednio do przewoźnika a może szukać pomocy np. poprze stronę Airhelp ? Proszę o podzielenie się swoją opinią oraz poradę jak zacząć działać w tej sprawie. Na oficjalnej stronie Wizzair znajduje się formularz , w którym można ubiegać się o odszkodowanie lecz w formie zwrotów na konto Wizzair, na loty w przyszłości . Pierwszy raz nam się to zdarzyło. Z góry dziękuję za pomoc.

  Polubienie

  1. Sławek To pisze:

   Miałem podobna sytuacje tylko ze lot był opuzniony o 5 godzin z Gdańska do Newcastle w dniu 02 04 2018 Ryanerem prosze o jakies info czy moge samemu otrzymac odszkodowanie czy przez jakąś firme co sie tym zajmuje jzeby nie płacic prowizji

   Polubienie

 20. Nika pisze:

  Hej, czy odszkodowanie należy się tylko gdy jednak wsiadłam i leciałam tym opóźnionym samolotem czy po prostu za sam fakt opóźnienia (ponad 5h)?
  Bo w tym artykule jest napisane, że odszkodowanie za opóznienie należy się tym, którzy wsiedli, zaś z Twojego innego artykułu wynika, że odszkodowanie się należy 😉 nie czekałam i nie wsiadłam do tego samolotu – miałam lecieć prosto na egzamin, cudem zdążyłam pociągiem. Jeśli pokręciłam i źle zrozumiałam to przepraszam najmocniej, za dużo emocji jak na jeden dzień 😉 (dzisiejszy lot Wrocław-Gdańsk). Pozdrawiam,
  Nika

  Polubienie

 21. Joa pisze:

  Witam, sms z informacją o odwołanym locie dostałam kiedy byłam juz na lotnisku, nie było możliwości przebukowac na inny lot do Pl przed końcem mojego urlopu. Kupiliśmy nowe bilety w wizz i ponieslismy koszt dojazdu na lotnisko. Airhelp odpisalo,ze nie ma podstaw do odszkodowania , bo w porcie odnotowano problemy i sa to nadzwyczajne okoliczności, dziwne bo w tym dniu cześć samolotów poleciała w tym do Krakowa. Napisalam do ryanair czekam na odpowiedz. Jak myślicie jest szansa coś od nich wyrwać?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Zapytaj Ryanair i lotnisko, jaki był powód odwołania lotu. Jeśli to nie była ich wina (strajk, burza), to niestety odszkodowanie się nie należy.

   Polubienie

   1. Mati pisze:

    Ryanair zwala winę opóźnienia prawie 4h na ograniczenia czasu kontroli lotow. Jak dalej postępować?

    Polubienie

   2. udajesie pisze:

    a co to znaczy ? jeśli to znaczy że wina kontroli lotów, no to ok. może po prostu wypełnij ten wniosek;p

    Polubienie

   3. Mati pisze:

    Wypełniłem wniosek, a odpowiedź przyszła następująca:

    We sincerely regret the delay of your flight RR6404 from Barcelona El Prat to Poznan on the 09/06/2018, which was due to Air Traffic Control slots restrictions.

    However, as this delay was unexpected and therefore outside Ryanair’s control we regret to advise that no monetary compensation is due under EU Regulation 261/2004.

    Thank you for flying with us and I hope we will have the pleasure of welcoming you on–board another Ryanair flight again soon.

    Jaki pomysł jak działać dalej?

    Polubienie

   4. udajesie pisze:

    No moim zdaniem to nie ich wina, wieża kontroli lotów jest lotniska a nie Ryanair. Może coś tam innego się opóźniło i wieża musiała parę samolotów uziemić. Przykro mi.

    Polubienie

 22. Joa pisze:

  Tylko jeśli burza bo rzeczywiście padało wtedy to dlaczego cześć samolotów wyleciało ? Czy za zwrot kosztów poniesionych za zakup nowych biletów i transferów tez nie można się ubiegać ?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Pewnie jak odwołali to możesz się ubiegać o zwrot za tamten bilet Ryanaira. Musisz zapytać na lotnisku o przyczynę, bo może była burza ale inni lepiej dbają o samoloty i mogli wylecieć, a może to chodzi o coś innego

   Polubienie

   1. Joa pisze:

    Właśnie o to chodzi , ze cześć samolotów ryanair wyleciała tego dnia i o tej godzinie kiedy my mieliśmy lecieć wiec chyba burzą nie mogą się podeprzeć

    Polubienie

   2. udajesie pisze:

    W takim razie zapytaj na infolinii o co chodziło albo najlepiej zadzwoń na lotnisko, bo nie umiem ocenić, co to było.

    Polubienie

   3. Joa pisze:

    Lot odwołali 29.05 wątpię żeby ktoś na lotnisku udzielił takiej informacji.
    Zobaczę co odpisze przewoźnik jeśli odmówi można jeszcze się gdzieś odwołać ?

    Polubienie

   4. udajesie pisze:

    Zadzwoń, będą wiedzieli, przecież trzymają takie informacje.

    Polubienie

 23. wjk pisze:

  Witam, sprawa z wtorku 19.06.2018. Lot z Neapolu do Krakowa opóźniony o 3h. Przylot zamiast 19.50 o 23.07. Przyczyną usterka silnika podana przez cabin crew po wejściu na pokład (widzieliśmy też próby napraw przy boardingu). Wygląda na dość standardowy przypadek? Poleca Pani napisać maila w jakiejś konkretnej formie? Czy wystarczy opis samego faktu i wypełnienie formularza?

  Polubienie

 24. Tomasz pisze:

  Mój wylot samolotu (Ryanair) opóźnił się o ponad 4 godziny.
  Była to wykupiona wycieczka z biura podróży.
  Chciałem dokonac reklamacji w tej linii lotniczej,
  ale potrzebny w formularzu reklamacyjnym jest numer
  rezerwacji lotu, którego organizator wycieczki nie chce
  mi podac. Tłumacząc się że tam są nazwiska i dane
  wszystkich uczestników wycieczki.

  Proszę o podpowiedź jak mam dalej postępowac.

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   odpowiedziałam na to pytanie w drugiej części postu.

   Polubienie

 25. Ewa pisze:

  Witam, czy nie ma formularza po polsku, bo byłoby mi łatwiej opisać całą sytuację związaną z opóźnieniem lotu…

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   No wiem, ale na tym polega urok że nie może być za prosto 😀 Chyba, że o czymś nie wiem.

   Polubienie

   1. Ewa pisze:

    Czy w tym formularzu dodawałaś komentarz?

    Polubienie

   2. udajesie pisze:

    to było półtora roku temu więc trudno mi powiedzieć 😀 Chyba tak bo ten samolot doleciał o północy zamiast o 21 więc napisałam że musiałam jechać taksówką. Ale nie wiem czy to miało jakieś znaczenie, bo nie miałam rachunku.

    Polubienie

  2. Tomasz pisze:

   Czytałem wnikliwie, ale tutaj istnieje problem tego typu,
   że organizator wycieczki odsyła mnie do biura podróży w
   ktorym wykupiłem wycieczkę a biuro pdróży do organizatora wycieczki.
   Nikt nie chce mi podac numeru rezerwacji lotu ,
   pani w biurze podróży mówi,że nie może mi podac bo stracą
   licencję natomiast pani z infolini organizatora wycieczki
   wysłała mi link do firmy zajmującej się odzyskiwaniem
   odszkodowań za opóżnione loty, która jak wiadomo pobiera prowizję.

   Mam pytanie czy można tą reklamację przesłac
   w formie papierowej do lini lotniczej
   i czy będzie uwzględniona ?

   link do formularza w formie papierowej
   https://www.claimflights.pl/wzor-wniosku-o-odszkodawanie

   Polubienie

   1. udajesie pisze:

    Tak jak pisałam chyba w drugim poście na ten temat, niestety z biurami podróży tak to jest, dlatego właśnie akurat w przypadku Ryanaira itp lepiej bookować samodzielnie. Nie wiem czy te firmy które pomagają w odszkodowaniu coś mogą w tej sytuacji, jeśli nie ma numeru rezerwacji to wątpię, skoro w moim prostym przypadku chciały iść się sądzić z Ryanairem… Także obawiam się, że nie pomogę. Na Pana miejscu jeśli chce Pan to ciągnąć, to bym się wczytała w regulamin organizatora wycieczki i biura podróży, bo może coś mają o rekompensacie, czego nie wiemy. Moim zdaniem biura podrózy w takiej sytuacji biorą sobie odszkodowanie, ale nie wiem. Nie wiemy też, czy w ogóle wina jest Ryanaira czy np. pogody lub lotniska. Pozdrawiam.

    Polubienie

   2. Marz Marz pisze:

    Używacie sformułowania „numer rezerwacji lotu” a w formularzu trzeba wpisać NUMER LOTU! Biuro nie musi ci podawać ‚numeru rezerwacji’ bo ty potrzebujesz ‚numer lotu’ a ten możesz znaleźć na stronie linii lotniczych.
    Pozdrawiam!

    Polubienie

   3. udajesie pisze:

    Tak, numer lotu, ale przecież własny numer rezerwacji też trzeba podać, bo inaczej skąd będą wiedzieli, o kogo chodzi?

    Polubienie

 26. Ewa pisze:

  Rozumiem. Nie wiem, z której formy mam skorzystać, bo z chatu z Ryanairem otrzymałam adres e-mailowy, na który mam wysłać wniosek o odszkodowanie. A dodatkowo, czy mogę prosić o podanie strony/linku do złożenia wniosku, który Ty składałaś i czy właśnie po tej interwencji nastąpiła wypłata odszkodowania?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Odsyłam do artykułu powyżej. Pozdrawiam.

   Polubienie

 27. Perkowska pisze:

  Jaki jest czas na złożenie wniosku

  Polubienie

 28. Renata pisze:

  Witam. Lot opozniony o 3godz 15 min. Ryanair twierdzi ze opoznienie bylo 2:55. Mam wiadomosci do rodziny po godzinnym siedzeniu w samolocie z dwojka dzieci ze startujemy co jest dowodem na ponad 3 godz spoznienie. Gdzie moge walczyc o odszkodowanie i w jaki sposob. Pozdrawiam

  Polubienie

 29. Beata Scholz pisze:

  Witajcie.
  Bilety w Ryanair na wyjazd do Bulgarii kupilismy w pazdzierniku.
  W grudniu przyszedl mail o zmianie godziny lotu.
  W maju przyszedl kolejny mail o kolejnej zmianie godz.lotu.
  Napisali, zeby zaakceptowac nowe warunki przelotu.
  Na 3 dni przed lotem odprawiłam nas..i wydrukowałam bilety.
  Pod spodem byla informacja :”Ponieważ Państwa lot zostal zmieniony o więcej niz 2 godz.,mogą Panstwo ubiegać się o zwrot kosztow, klikając ponizszy link i wypełniając wymagane dane”.
  Sprawdzałam, czy nie ma nigdzie informacji, że ewentualnie ubieganie się o zwrot może anulować nasze rezerwacje.Bo nie chcieliśmy tezygnować z wyjazdu.
  Nie bylo. Uzupełniłam nasze dane i przesłałam link do Ryanair.
  Wczoraj pojechalismy na lotnisko,bo wczoraj była data odlotu.
  Przeszlismy wszystkie bramki, zrobili nam check-in, sprawdzali bilety..wszystko bylo ok.
  Na wyjsciu z lotniska do samolotu, sprawdzano znowu nasze bilety…..i powiedziano nam, ze nie ma nas w systemie!
  Odmówiono nam wejscia na pokład!
  A dodam ze podeszliśmy na końcu.
  Zatrzasnęli przed nami drzwi….i odprawili z kwitkiem.
  Nie będe pisała o naszych kosztach,za wszelkie opłacone rezerwacje (hotel,auto) w Bułgarii.
  W szoku, wrócilismy do domu.
  Nasze 3 bilety w październiku kosztowaly 250 euro.
  Teraz jeden kosztuje ponad 400 euro.
  Myślę,ze to celowa polityka wprowadzania klienta w błąd.
  Po powrocie z lotniska sprawdzilam maila.Przysłali info.ze wypłacą nam 250 euro.
  Lot byl o 17.55.
  Maila wysłali o 18.05.
  Bylo to zatem kilka chwil po tym jak nie wpuscili nas na pokład.
  Nie wiem, czy jestesmy ofiarami over booking..czy ich błędow w systemie?
  Jak mozliwe, że przechodzilismy przez wszystkie bramki..i wszystko bylo ok.
  Dzis rano pisałam na chacie z przedstawicielką biura
  Napisała, że to moze błąd lotniska..i doradziła, aby napisać do nich maila ze skargą.
  Potem znalazłam biuro zajmujące się odzyskiwaniem roszczeñ podróżniczych, ktore ma zając się naszą sprawą.
  Czy ktoś miał podobny przypadek?
  Proszę o komentarze.
  Beata

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Hej, rzeczywiście dziwny przypadek. Współczuję! Po pierwsze to rzeczywiście ten dopisek o zwrocie kosztów brzmi moim zdaniem, jak wprowadzenie w błąd. Bo trzeba założyć że to chodzi o to że zwrot kosztów za opóźnienie, a nie że rezygnujesz z biletu i zwrot kosztów, ale nie jest to napisane wprost. Myślę że mogło chodzić o to, że rezygnujesz wtedy z biletu i zwracają Ci koszty, a na lotnisku coś im się popieprzyło, choć nie wiem jakim cudem.
   Z tego co piszesz, to brzmi jakby rzeczywiście ten dopisek oznaczał, że rezygnujesz z biletu i ci zwracają koszty( co jest trochę słabe, bo bilet kupiłaś dawno i tanio, zwrócą koszty i sprzedadzą go jeszcze raz… już za 400 euro…), ale oni chyba potem zapomnieli że to wypełniłaś i przypomnieli sobie dopiero gdy wsiadałaś do samolotu. Bardzo dziwna sytuacja. Zwykle całkowicie nie namawiam do korzystania z tych firm co pomagają, ale tu nie wiem co innego zrobić. Bo to nie jest żaden z przypadków o których słyszałam wcześniej. Więc chyba jedyne co można zrobić to rzeczywiście ich podać do sądu, bo nawet nie ma chyba na coś takiego procedury. Zapytaj tylko najpierw w tym biurze co oni chcą zrobić, bo jeśli tylko mogą z automatu Ci złożyć sprawę taką jak wszystkim o to standardowe odszkodowanie, to go pewnie nie dostaną, bo to inna sytuacja. Przepraszam że bardziej nie umiem pomóc ale pierwszy raz się z czymś takim stykam. Po tym, jak wypełniłaś o zwrot kosztów, czy Ci wysłali jakąś wiadomość że zrezygnowałaś właśnie z lotu? Ja bym im na początek po angielsku opisała całą sytuację z dokładnymi szczegołami, godzinami, screenami itp i żądała wyjaśnień i rekompensaty, a potem jeśli ryanair by nic nie odpisał to bym pewnie zapytała w takiej firmie odszkodowawczej czy mogą coś z tym zrobić. Powodzenia!

   Polubienie

   1. Beata pisze:

    Witajcie,
    Udajesię dziękuję za zabranie głosu i rady.
    Oto, co napisali mi na maila z Ryanaira 13 lipca, 7 minut po odlocie feralnego samolotu:
    „Szanowni Państwo,
    W związku z prośbą o zwrot kosztów dotyczących numeru rezerwacji ..nr..
    Potwierdzamy, że Państwa prośba została rozpatrzona. W ciągu 5 – 7 dni roboczych środki pieniężne zostaną przelane na Państwa rachunek.
    Suma jaka zostanie przelana na ten sam środek płatności, którym została dokonana Państwa rezerwacja wynosi EUR 243.34.”
    Ani słowa o tym, ze ODMÓWILI NAM WEJŚCIA NA POKŁAD.
    Również kilka dni temu, po tym jak wypełniłam wniosek o zwrot kosztów NIE DOSTAŁAM ŻADNEJ WIADOMOŚCI, ŻE ZREZYGNOWAŁAM Z LOTU!!
    Dalej sprawą zajmie się biur..a ja napiszę jaki będzie finał tej sprawy.

    Pozdrawiam
    Beata

    Polubienie

   2. udajesie pisze:

    Hej, dzięki za info. To jest bardzo dziwna sytuacja i chyba nic innego Ci nie mogę poradzić, jak faktycznie poprosić o jakąś pomoc prawną. Bo to jest cyrk. Trzymaj się.

    Polubienie

 30. Karolina pisze:

  przeczytałam artykuł na temat odszkodowań za opóźniony lot w Ryanair.
  Chciałam skorzystać z tej stronki https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
  niestety obsługuje ona tylko loty z nr FR..a mój był OE8. Miała Pani kiedyś taki przypadek?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Proszę wpisać FR OE8. FR to kod linii lotniczej, który się nie zmienia.

   Polubienie

 31. Marcin pisze:

  Witam, mam pytanie, czy Ryanair nie powinien przyslac na adres email jakiegos potwierdzenia zlozenia wniosku o odszkodowanie? W dniu wczorajszym moj lot byl opozniony o 3 godziny i 22 minuty. Dostalem od Ryanair e-maila z potwierdzeniem, ze lot byl opozniony (jezeli bym potrzebowal do ubezpieczenia) jeszcze w dniu wczorajszym. Dzis, korzystajac z Panstwa artykulu i linku (swietna robota!!!) wypelnilem wniosek online, jednakze po kliknieciu ‚submit’ strona sie przez pewien czas laduje a pozniej znika, wobec czego w zasadzie nie wiem, czy roszczenie zostalo przekazane do ich systemu…

  Z gory dziekuje za odpowiedz!

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Być może to kolejny z licznych sposobów, by zniechęcić do składania wniosku…
   Ja bym składała wniosek póki zostanie poprawnie złożony i czekała na mail potwierdzający. W tym mailu chyba dopiero jest numer sprawy, a ona się bardzo przydaje, żeby się potem skarżyć. Więc póki nie ma maila, uznałabym że się nie udało. Pozdrawiam:)

   Polubienie

   1. jacek pisze:

    a ja dostałem potwierdzenie, ale bez numeru wniosku i nie jestem w stanie stwierdzić co dalej. dokładna treść brzmi: „Dear Customer

    Thank you for your e-mail enquiry.

    We will be in contact with you once your claim has been assessed

    Please do not resubmit your claim”. w nazwie maila jest numer TID ale to nie jest numer wniosku i nie jestem w stanie śledzić co dalej z moją reklamacją.

    Polubienie

   2. udajesie pisze:

    Trudno mi powiedzieć. Żałuję że to jest tak strasznie skomplikowane…

    Polubienie

   3. jacek pisze:

    Pisze Pani, że Po wypełnieniu wniosku dostaje się e-mail, a w nim jest informacja o tym, jak „dostać się” do swojego wniosku i np. dołączyć dodatkowe dokumenty. No właśnie odnośnie mojego ostatniego wpisu okazuje się, że nie zawsze chyba w mailu dostaje się tę informację 😦

    Polubienie

 32. Katarzyna Iwaszko pisze:

  Moj lot z London Stanstet do Gdznska godz 18.50 zostal odwolany po wpuszczeniu nas na poklad samolotu -po 3godz i 20 min opoznienia.Zaznaczam ze do lotniska mam ok 160km i nie zostalam poinformowana mailowo o strajku ani o odwolaniu lotu.Ponioslam b.duze koszty z tym zwiazane poniewaz wiazalo sie to z 3 krotnym dojazdem na i z lotniska oraz kupnem drozszego biletu(z 86 na 210Funtow Gb)na inne linie lotnicze oraz stracilam nieodwolalnie 3 dni urlopu.Zawiodlam sie na Rayaner a kozystalam z ich uslug 3 lata i tylko dzieki Wizzar moge sie cieszyc reszta mojego urlopu.

  Polubienie

 33. Katarzyna Iwaszko pisze:

  Moj lot mial sie odbyc 27.07

  Polubienie

 34. Katarzyna Iwaszko pisze:

  Ps/Moj odwolany i opozniony o 3.20godz lot z dnia 27.07.2018

  Polubienie

 35. Trebor pisze:

  Witam
  Moje pytanie
  Jesli na wniosku o opozniony lot 3:15min Po dalem Dane karty (dodając iban numer i resztę wymagana na stronie )innej niż ta która kupowałem bilet(karta kredytowa).czy zrobiłem to poprawnie i dostanę zwrot na podane konto.Piszesz ze trzeba podac nr karty która kupowało się bilet.w moim wypadku kredytowej.zwrot podałem debetową.
  Ps.dobrze ze jesteś 🤘

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Moim zdaniem lepiej byłoby wrócić i jeszcze raz wypełnić bo mogą się czepiać a jak wiesz lubią to robić;) Tam chyba da się potem wrócić i uzupełnić

   Polubienie

 36. Anna Madrala pisze:

  Witam.moj lot opozniony o ponad 4 godziny.musialam ze,Stansted jechac taxi do domu bo szlam do pracy rano.mam fakture.placilam angielska karta-czyli podac jej numer?nie moge znalesc firmularza tego wniosku o odszkodowanie.prosze o pomoc

  Polubienie

 37. Sylwia pisze:

  Witam pierwszy raz mieliśmy taką sytuację Na dzień przed zapowiadanymi Strike’a mi Ryanair mieliśmy lecieć 24 lipca do Lizbony dodam że z malutkim dzieckiem wylot z Wrocławia będąc już po wszystkich odprawach okazało się że samolot wcale nie przyleciał. Po godzinie lub dwóch oczekiwania skierowano nas do Kas aby przebukować bilety oczywiście wszyscy byli rozżaleni a ja w kolejce z malutkim dzieckiem na rękach. Jakoś w końcu udało mi się dotrzeć do kasy lot mogłam przełożyć tylko i wyłącznie na kilka dni po terminie ponieważ w międzyczasie odbywał się zapowiadamy wcześniej strajk tych linii. Podróż nasza odbyła się z tygodniowym opóźnieniem przebukowałam bilety bez kosztów. Lecz otrzymałam informację że w dalszym ciągu mogę ubiegać się o odszkodowanie nie znalazłam takiego formularza wypełniłam więc ten który tutaj poprzednio poleca no i wysłałam ale zastanawiam się jeżeli nie ja leciałam do hotelu tylko do rodziny która notabene miała też w tym czasie zaplanowany urlop aby się nami zająć i urlopu tego nie mogli sobie przesunąć nie mam żadnych rachunków na to że poniosłam jakieś straty z powodu odwołanych rezerwacji to czy nadal przysługuje mi odszkodowanie?

  Polubienie

 38. Paweł pisze:

  A wiecie może czy wizzair oddaje kasę za hotel, który był wykupiony już na miejscu przylotu? Chodzi o to że samolot był opóźniony o ponad 8 godzin i nie mogliśmy się dostać na miejsce docelowe, więc musieliśmy wynająć hotel obok lotniska docelowego, czy w takiej chwili możemy liczyć jedynie na odszkodowanie?

  Polubienie

 39. KrtSkoJoł-MMKce pisze:

  Witam, nie chcę się wymądrzać, ale w nawet jak chcemy oddzyskać pieniądze za bilety z powodu dwołania lotu lub opóźnionego o tyle że można je oddzyskać i nie korzystać z niego, to i tak mamy prawo do odszkodowania z tytułu przepisów EU 261/2004. Tak przynajmniej wydedukowałem czytając te informację na blogach i w komentarzach, czy się mylę, proszę o odpowiedź, pozdrawiam.
  Naprawdę dobrze że Jesteś i że wszyscy Są 😉💲💲📣📢📣

  Polubienie

 40. Karolina pisze:

  Proszę o pomoc! W formularzu oczekiwany jest numer rezerwacji lotu. Nie mam go na bilecie, a Grecos nie chce mi go podać bo twierdzą, że to nie jest mój indywidualny numer itd. Po wpisaniu jakichkolwiek cyfr i reszty danych pokazuje się informacja, że taka osoba nie ma rezerwacji! ;( Co robić?

  Polubienie

  1. KrtSkoJoł-MMKce pisze:

   W rayanair to nie był nr tylko literowy skrót i dostałem go przy potwierdzeniu rezerwacji na maila, ale nie wiem jak u Ciebie

   Polubienie

  2. kiero pisze:

   W przypadku rejsów czarterowych „Rayan Sun”, a nie rejsowych, trzeba wypełniać ten wniosek
   https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0&lg=en&id=43&compr=Other

   Polubienie

 41. c1975Greg pisze:

  A dostał ktoś odszkodowanie za loty odwołane z 28.09.2018??

  Polubienie

 42. Stanisław pisze:

  28 września Ryanair z powodu strajku odwołał mój lot z Porto do Berlin Schonefeld oraz lot mojej dziewczyny z Porto do Mediolanu. Poinformowano nas o tym 2 dni wcześniej. Jesteśmy w trakcie wypełniania wniosku o odszkodowanie. Bilety kupowaliśmy z jednego konta- powinniśmy wysłać wspólny wniosek? Staramy się o odszkodowanie i zwrot kosztów (skorzystaliśmy ze zwrotu pieniędzy za bilety, kolejny możliwy lot był dopiero następnego dnia i był to lot linii WizzAir)- mam problem z wypełnieniem rubryki Compensation- jaką kwotę powinienem tam wpisać? Chodzi o całkowitą kwotę odszkodowania o jaką się ubiegam za 2 loty plus wydatki? Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

  Polubienie

 43. Kasia pisze:

  Hej, mój lot został opóźniony prawie 4h, złożyłam wniosek i został odrzucony. Czekając na lot dowiedziałam się ze powodem jest stan techniczny samolotu, natomiast od Ryanair’a dostałam informacje ze nie należy mi się odszkodowanie bo było z powodu złych warunków pogodowych. Niestety nie mam na piśmie ze to wina maszyny. Czy można się odwoływać od decyzji i czy to ma sens?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Ja bym jeszcze zapytała lotnisko na piśmie jaka była przyczyna i powołała się na to przed Rynaiar. Powodzenia!

   Polubienie

 44. Rena pisze:

  A ja po złożeniu formularza na odszkodowanie za opózniony lot Raynair dostałam taką odpowiedź >

  We sincerely regret the delay of your flight FR7921 from Edinburgh to Gdansk on the 24/07/2018 which was due to a bird strike.

  Proszę pomóżcie co dalej mam robić ?

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   no jeśli ptak wpadł na samolot to nic.

   Polubienie

 45. Rena pisze:

  Czy ktoś dostał taką odpowiedź od linii Raynair i co dalej zrobił ?
  which was due to a bird strike.

  Polubienie

  1. Rena pisze:

   No tak i przez obciążenie nie mógł wystartować ???

   Polubienie

   1. udajesie pisze:

    skąd ja to mogę wiedzieć? może się zderzył w locie i trzeba było coś naprawić ? nie wiem.

    Polubienie

 46. Dawgor pisze:

  Witam. Mój samolot w Ryanair był opóźniony o około 5 godzin. Lot był na inii Rzeszów Manchester. Sytuacja wyglądała tak, że samolot którym miałem lecieć najpierw przylatywał z Manchesteru do Rzeszowa (godziny 6:45 – 10:20), a następnie wracał w drugą stronę. Opóźnienie wynikło z tego, że samolot nie mógł wystartować rano z Manchesteru z powodu opadów śniegu i wystartował około 11:30 czasu angielskiego, a wylądował około 15:20 czasu polskiego. To opóźnienie przeniosło się na mój lot w drugą stronę. Odlot do Manchesteru był zaplanowany na godzinę 10:45 (wylecieliśmy o 16:00), przylot na 12:40 (wylądowaliśmy o 17:40).
  Dodam że w Rzeszowie w międzyczasie wystartowały dwa inne samoloty innych linii lotniczych i pogoda była w porządku. Nawet złe warunki atmosferyczne w Manchesterze skończyły się około 11 skoro samolot do Rzeszowa wystartował o 11:30 a ja powinienem wg planu tam być o 12:40.
  Tutaj moje pytanie: czy Ryanair może zasłaniać się niewypłaceniem odszkodowania złymi warunkami atmosferycznymi w Manchesterze skoro samoloty zaczęły startować o 11:30 a mój przylot powinien być o 12:40? Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję że nie pogmatwałem zbytnio mojej historii. Pozdrawiam

  Polubienie

  1. udajesie pisze:

   Cześć,
   ja bym zapytała lotnisko w Manchesterze o powód opóźnienia i zadała też to pytanie na chacie lub infolinii Ryanair i na tej podstawie napisała wniosek lub nie.
   Pozdrawiam
   Sonia

   Polubienie

 47. Regina pisze:

  hejka, a jak płaciłam kartą kredytową? to pieniądze z odszkodowania tam zostaną przelane? jak je wtedy stamtąd ściągnę? 😀
  czy jest w ogóle możliwość podania innego numeru konta na przelew odszkodowania?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s