Type and press Enter.

Groteskowy widok z góry na biurko

Piszę o tym, bo to jeden z popularniejszych ostatnio motywów. Zdaje się, że pasuje do wszystkiego – postów o pracy, karierze, kwestiach kobiecych, technologii, urządzaniu biurka, hobby, blogowaniu… i wielu innych. Sama z nich czasem korzystam, bo jakże trudno się oprzeć. Większość bierze ze stocka, ale niektórzy tworzą własne. Mistrzynią tego jest moim zdaniem oczywiście Pani Swojego Czasu.

Nawiasem mówiąc ktoś kiedyś musi mi opowiedzieć, jak się technicznie robi te zdjęcia. Ja sobie siedzę jak gdyby nigdy nic, kawka, kokardka, długopis… a nade mną wisi na linie mąż lub koleżanka z aparatem i próbują ot tak uchwycić tą spontaniczną chwilę?

Zaczęło się niewinnie – ilustracja typowego życia freelancera czy pracownika biurowego z kawusią, notatnikiem i ołówkiem. I wiecznym sukulentem. Z czasem jednak scenki morfowały wraz z wyobraźnią twórców i coraz dalej odsuwały się od realizmu (choć czy nie o to poniekąd chodzi? W końcu po to się daje taki obrazek jako ilustrację swojego bloga, żeby ludzie sobie myśleli, że to moje biurko i że ja tak mam na co dzień. Oczywiście nie mam).

Często szukam obrazków do własnych wpisów lub w pracy muszę coś dobrać z Shutterstocka i muszę powiedzieć, że sceny, jakie widuję na tych biurkach, czasami mocno mnie frapują. Poniżej kilka intrygujących przykładów.

Biurka freelancerów udawane życie na instagramie

😀 W którym warzywniaku to było kręcone? Chyba nie w moim 🙁

female-home-office-desk-workspace-450w-1069261814.jpg

Gdzie ta osoba siedzi pośród tej dżungli? Bardzo popularny motyw: trzymam otwardą szminkę na biurku podczas pracy i otaczają mnie bukiety od wielbicieli. Na imię mi Greta Garbo.

widokzgory.JPG

Często widuję tak rozłożony obok komputera zegarek na tych zdjęciach. Ja bym oszalała. Tik-tok. No i talerz pełen klipsów. Co ci ludzie tak ciągle spinają? Powiedzcie mi, kiedy ostatnio widzieliście te klipsiki poza tymi zdjęciami? Ja na lekcjach rysunku w liceum. Służą do przypinania papieru do sztalugi.

beauty-flat-lay-laptop-flowers-450w-688063357.jpg

To się kupy nie trzyma. W jednej ręce kawa, w drugiej kwiatek… a artykuły piszą się same.

concept-silver-laptop-notebook-cosmetics-450w-1015746964.jpg

Jeśli to jest scena w rodzaju: wybuch w drogerii za której ścianą znajduje się kwiaciarnia, to ja się nie czepiam. Ale jeśli nie…kto tak pracuje:D ?

flat-lay-laptop-cup-tea-450w-1023353782.jpg

Kolejny wybuch drogeria/kwiaciarnia.

outfit-studentteenagerstudent-objectsgirls-laptop-music-450w-314780672.jpg

“Kolor mojego biurka pozwala mi się skupić i wyciszyć podczas pracy.”

feminine-workplace-top-view-laptop-450w-1024816507.jpg

Dość często powtarzającym się motywem są kwiatki, cukierki i wstążki rozścielone wokół komputera. To coś dla takiej freelancerki żyjącej bardziej w świecie Jane Austen (choć tam się akurat jadło mało cukierków).

office-table-desk-computer-bouquet-450w-654926167.jpg

… bardzo częstym motywem są takie nożyce. To są chyba nożyce do cięcia kwiatów albo paznokci? Wstążek?

workspace-computer-palm-leaves-clipboard-450w-653301559.jpg

Jestem nie tylko dobrze zorganizowana (klipsy), ale i szalona (palma).

workspace-notebook-keyboard-photo-camera-450w-471774851.jpg

To jest jakiś niezwykle elegancki obżartuch.  Tak w ogóle, to te makaroniki robią furorę na takich zdjęciach. Kiedy ostatnio je jadłyście? Tak szczerze? No, ja też.

Bardzo częstym motywem jest też aparat analogowy, na którym od rana uwieczniamy piękne chwile za biurkiem.

flat-lay-top-view-office-450w-473042899.jpg

Tik-tok tik-tok dziamg dziamg ślurp klip klip ślurp tik-tok

Nie, serio, ta osoba powinna się troszkę zorganizować, bo tu nawet nie ma gdzie usiąść.

 

Ogólnie trudno oprzeć się wrażeniu, że to wszystko albo jest jedna osoba, albo siostry-bliźniaczki.

 

6 comments

 1. Ubawiłam się! 😀 “Jestem nie tylko dobrze zorganizowana (klipsy), ale i szalona (palma).” Leżę ze śmiechu!

  Gdybym ja zrobiła takie zdjęcie można by było powiedzieć, że w hurtownię z artykułami papierniczymi strzelił piorun – jak się rozłożę ze wszystkim to też nie mam gdzie siedzieć. hahah 😀

  1. Hah no tak żeby stosy papierów się piętrzyły to ja też tak mam… ale nie wyglądałoby to zbyt cool na zdjęciu:D

 2. Te “piękne” zdjęcia biurek to tylko z jeden przykładów jak estetyka może przyćmić zdroworozsądkowe myślenie. Mnie szczególnie rozbawiło to wściekle różowe biureczko. Idealne do skupienia się na pracy… Chyba zwariowałabym musząc patrzeć na ten ohydny kolorek…
  😉

  1. Tak masz rację- zaczęło się od zdjęcia autentycznie ładnego biurka, potem – a, coś dołożę żeby było ładniej, i ani się człowiek obejrzy a robi zdjęcie góry ananasów i kwiatów na biurku i się nie zastanawia nad tym 😀

 3. Sonia!!! Pokaż swoje biurko! 😉

  1. haha w życiu 😀 Nie no pokażę, pokażę oczywiście ale muszę się nauczyć robić takie zdjęcia.

Comments are closed.